Tarptautinis sakralinės muzikos festivalis

Chorą „Langas“ 1990 metais subūrė vadovė Rita Kraucevičiūtė. Iki 1995 metų kolektyvas priklausė įvairioms meninėms struktūroms: Šiuolaikinio meno centrui, galerijai „Langas“, Lietuvos dailininkų sąjungai.

1995 metais choras „Langas“ buvo pakviestas į naujai pašventintą šv. Pranciškaus Asyžiečio ir šv. Bernardino (Bernardinų) bažnyčią. Atsirado galimybė įkurti giedojimo mokyklą ir pradėti lavinti vaikus nuo 5 metų. Dabar „Langas“ yra Bernardinų bažnyčios giedojimo mokyklos dalis. Ši mokykla labai daug dėmesio skiria vokaliniam lavinimui. Kiekvienas choristas turi galimybę individualiai lavinti savo vokalinius įgūdžius ir dainuoti uždaruose vokaliniuose koncertuose.

Choras „Langas“ gieda sekmadienio mišiose bei per visas religines šventes, dalyvauja chorų konkursuose ir dainų šventėse, bendradarbiauja su kitais Lietuvos ir užsienio chorais, įvairiais muzikos kolektyvais bei atlikėjais, koncertuoja ir dalyvauja festivaliuose Lietuvoje bei už jos ribų. Kolektyvas ne kartą koncertavo  Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Italijoje, Ispanijoje, Maltoje, Pietų Korėjoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Sardinijoje, Makedonijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Izraelyje.

Choras „Langas“ jau daug metų bendradarbiauja su Švedijos ambasada. Dalyvauja ambasados organizuojamuose renginiuose šv.Liucijos dienai paminėti bei pavasario šventėse „Valborgo naktis“. Taip pat dalyvauja kasmetiniuose Kalėdiniuose ir Velykiniuose koncertuose Vilniaus Bernardinų bažnyčioje, kurie buvo tiesiogiai transliuojami per LRT Kultūros programą.

Choro „Langas“ repertuarą sudaro renesanso epochos bei klasikiniai kūriniai, romantinė chorinė muzika, XX a. pradžios bei šiuolaikinių Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūriniai.

Apdovanojimai:

II vieta Tarptautiniame chorų festivalyje Maltoje (1998 m.)
II vieta ir specialusis „Montreux Casino“ prizas už geriausiai atliktą privalomą kūrinį Tarptautiniame chorų konkurse Montrė, Šveicarijoje (2001 m.)
II vieta Lietuvos chorų konkurse, Vilniuje (2001 m.)
Bronzos medalis (šiuolaikinės muzikos kategorijoje) tarptautinėje chorų olimpiadoje „Choir Olympics“ Busane, Pietų Korėjoje (2002 m.)
IV vieta Lietuvos chorų konkurse ir specialusis prizas už „Įtaigiausiai atliktą sakralinės muzikos programą“ (2013 m.)
„Aukso paukštės“ apdovanojimas nominacijoje „Ryškiausia Lietuvos žvaigždė“ (2014 m.)
II vieta sakralinės muzikos festivalyje-konkurse „Magutni Boza (Магутны Божа)“ Mogiliove, Baltarusijoje (2017 m.)
„Geriausia konkurso dirigentė“ – apdovanojimas vadovei Ritai Kraucevičiūtei sakralinės muzikos festivalyje-konkurse „Magutni Boza (Магутны Божа)“ Mogiliove, Baltarusijoje (2017 m.)
IV vieta Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse ir du specialieji prizai: už privalomojo kūrinio D. Zakaro „O kai sauliūtė tekėjo“ atlikimą ir įtaigiausiai atliktą sakralinės muzikos programą (2017 m.)
Choras yra išleidęs garso kasetę ir keturias kompaktines plokšteles.

Choro vadovai: Rita Kraucevičiūtė, Eglė Ignatavičienė bei Gabrielius Gaidamavičius.