Tarptautinis sakralinės muzikos festivalis
„Egle, mano sese…“ – kažkada dainavo grupė „Rondo“. Taip šaukiamos, atsilieptume ir mes. Mes – tai Vilniaus moterų choro „Eglė“ dainorėlės. Chorui nuo 2018 metų rudens vadovauja Marija Bacytė. Choras skaičiuoja jau šeštąją savo gyvavimo dešimtį. Bet vis dar susibėgame kartu padainuoti, kad atitrūktume nuo darbų ar kasdienių rūpesčių.
Kiekvieni metai mums atneša naujus įspūdžius, naują patirtį, naujus koncertus ir, aišku, naujas dainas. Mūsų repertuaras pakankamai įvairus: religinės giesmės, liaudies dainos, lietuvių ir kitų šalių kompozitorių sukurta chorinė muzika. Nuolat koncertuojame, dalyvaujame dainų šventėse ir kituose chorų susibėgimuose, giedame bažnyčiose.
2019-2020 metų sezoną pradėjome netradiciškai. Ankstyvą rugsėjo rytą dainavome Vilniaus Katedros aikštėje, o mūsų dainas transliavo Latvijos televizija – tai buvo TET kompanijos organizuotas projektas Baltų dienai paminėti. Dovanojome savo dainas Žemaitijai – giedojome Laukuvos ir Girdiškės bažnyčiose. Na, o 2019 metus palydėjome savo giesmėmis Vilniaus Dievo Motinos ikonos “Ženklas iš dangaus” cerkvėje Žvėryne vykusiame sakralinės muzikos koncerte bei dovanojome savo dainas senjorams “Senjorų avilyje”.
Nors pandemija kuriam laikui sustabdė mūsų kūrybinę veiklą, tačiau jau 2021 metų rudenį vėl pradėjome repetuoti ir koncertuoti. Spalio mėnesį dalyvavome vyrų choro „Varpas“ 65-ojo jubiliejaus koncerte Vilniaus Šv.Kotrynos bažnyčioje. Gruodžio mėnesį giedojome Šventosiose Mišiose Vilniaus Šv.Juozapo bažnyčioje Pilaitėje ir dovanojome trumpą koncertą parapijos tikintiesiems.
2022 metai mums buvo išskirtiniai, nes po ilgo laiko dalyvavome tarptautiniame chorų konkurse – Kroatijos mieste Opatijoje vykusiame „Victoria Adriatic Choral Competition“. Iš kelionės parsivežėme ne tik daug įspūdžių, bet ir bronzos apdovanojimą. Surengėme ir ne vieną koncertą Vilniuje su nauja programa. Gegužės mėnesį dalyvavome chorų koncerte „Pavasario daina“ Mokytojų namuose. Birželio mėnesį dainavome „Kultūros nakties“ renginyje Adomo Mickevičiaus bibliotekoje ir dovanojome savo dainas vilniečiams „Skambančiuose skveruose“.
2022-2023 metų sezoną pradėjome, spalio mėnesio pradžioje dalyvaudamos „Kauno chorų dienose“, kur dainavome kartu su chorais iš Vokietijos ir Austrijos. Savo dainas taip pat dovanojome muzikos mylėtojams, susirinkusiems į koncertą Adomo Mickevičiaus bibliotekoje.  Dalyvavome tarptautiniame chorų festivalyje „Musica Vitae“, kurį organizavo Rudaminos (Vilniaus rajonas) daugiafunkcis centras. 2022 metus užbaigėme kalėdiniu koncertu Stasio Vainiūno namuose Vilniuje, o choras pasipildė naujomis dainorėlėmis.
2023 metų pradžia mums išskirtinė tuo, kad vasario mėnesį pirmą kartą dalyvavome dvi dienas trukusioje kūrybinėje choro stovykloje, kur intensyviai repetavome, klausėmės vokalo pedagogės ir psichologės patarimų, o naujų chorisčių laukė krikštynos. Vasario 16-ąją drauge su vyrų choru „Varpas“ paminėjome koncertu Rudaminoje. Toliau intensyviai repetuojame, mokomės naujų dainų ir laukiame būsimų koncertų.